All premium Magento themes at magentothemesworld.com!

DIETA STAREJ WSI

O CZYM JEST ARTYKÓŁ: Under Construction.

PARĘ SŁÓW ZAMIAST WSTĘPU:SPIS TREŚCI

SPIS CZTERECH DIET
Ta część serwisu zawiera spis czterech podstawowych diet z podziałem na ilość kalorii, jaki i na cenę pokarmów z przeliczeniem na dzień.


- Dieta Starej Wsi
- Dieta za 150 zł na miesiąc
- Dieta 2000 kcal na dzień
- Dieta 1485 kcal za 4,60 zł


DIETA STAREJ WSI

Autor artykułu: Rafał Łepik | Współpraca: RWD | Twórca szablonu: I Have The Page.

    Max kcal w jednej porcji to 500 kcal (by nie było senności, i ospałości, by był lepszy metabolizm, i wchłanialność produktów żywieniowych); stałe pory posiłków (by przyzwyczaić organizm, by był lepszy metabolizm, i wchłanialność produktów żywieniowych); np. co 2 godziny; dieta wstępnie przeliczona na 2600 kcal, dla mężczyzny nie ciężko pracującego, praca siedząca (często przed mikro-komputerem IBM PC [wg wszelakiej dostępnej mi wiedzy z moich książek, dieta jest poprawna na 90%, by była na 99%, trzeba by było dodatkowo spożywać, np.: 3 orzechy włoskie, 2 śliwki suszone, 4 kostki, nie tabliczki, gorzkiej czekolady, pół szklanki soku z czarnych pożyczek, łyżeczkę oleju słonecznikowego, dwie lnianego itd. lub kupić tabletkę Centrum A do Z, i połknąć 1/4 dawki dziennej]) lub dla kobiety, która waży 90÷100 kg (dla odchudzania się, aż przestanie skutkować, potem trzeba będzie przeliczyć) oraz dla osoby, która na dzień dzisiejszy, nie zależnie od wagi, ma metabolizm na poziomie 2600 kcal lub więcej (dieta jest bardzo sycąca, więc pomoże w odchudzaniu; uwzględniony został indeks glikemiczny), dla inny osób pomnożyć lub podzielić. Witaminy i minerały są wystarczająco podobne dla kobiet i mężczyzn, tak, że można pominąć ich liczenie w korelacji płci, bo choć dietę opracowałem dla mężczyzny, to lekka nadwyżka nie zaszkodzi kobiecie. Kolejność porcji jest przemyślana. Całość z nasiennikiem to 2600 kcal. W czasie posiłku raczej nie spożywać płynów lub tylko odrobinę, by ułatwić żucie i połykanie, czyli do pół szklanki (np. kompot z 2 jabłek, który przygotowujemy z całych umytych szczoteczką owoców, z których nie wyciągamy ogryzków, i mielimy na papkę, po czym dodajemy do 1 litra przegotowanej wody, która powinna mieć, oczywiście - po wystudzeniu - 60÷70 stopni - Celsjusza, zależnie od owoców (należy także tak zbilansować kompot, by znajdowały się w nim 4, rozduszone pestki z jabłka; kompot pijemy razem z zawiesiną powstałą po mieleniu owoców, lub po odciśnięciu soku w sokowirówce, lecz zawsze dodajemy do kompotu resztki z jabłek, które sokowirówka oddzieliła). Kompotu raczej nie ma sensu słodzić dodatkowo cukrem, jak już trzeba, to łyżeczką miodu. Dieta zawiera przemyślną strategię, tzn. cholesterol na granicy dziennej dawki. Cała, bez jaja, ma około 25 mg, a jajo całe ma 214 mg, zaś dzienne zapotrzebowanie wynosi 210 mg, a moce produkcyjne organizmu są na granicy 100 mg. Porcje spożywamy według wymienionej kolejności nie numerów, kolejność jest taka, by ich oddziaływanie było odpowiednie, i wzmacniało się, a numery były tylko potrzebne przy opracowywaniu diety. Podałem także przykładowe godziny, by za sprawą indeksu glikemicznego nie odczuwać głodu. Dobrze jest się trzymać ustalonych godzin posiłków, choćby z tego względu, że organizm (chyba już po pół roku) zacznie się przygotowywać do posiłku, i jego treści, co skutkuje lepszą gospodarką produktami, i pomocne jest przy utrzymaniu wagi.

Porcja I (07:00)

20 minut - przed owsianką - sok z surowego buraka czerwonego, bez resztek pozostałych w sokowirówce (przynajmniej 0,5 szklanki).
Owsianka (bez cukru) [50 g], rodzynki [5 sztuk - lub w przełożeniu na wagę - 4,68 g], śliwka suszona [1 sztuka - lub w przełożeniu na wagę - 5,5 g]. Odstawić na noc, a rano dodać ciepłego mleka [1/3 szklanki - lub w przełożeniu na ml - 100 ml], słonecznik [7,5 g], migdał [1 sztuka]. Po spożyciu czekać 10 min, i wyjść do zajęć dziennych.


Porcja V (09:00)

Chudy twaróg [30 g], szczypiorek [2 pędy ok. 20 centymetrów - lub w przełożeniu na wagę - 5 g], rzeżucha, jogurt naturalny [5 łyżek], soczewica [35 g], kromka razowego chleba [75 g].


Porcja VI (11:00)

Fasola [1/3 szklanki - lub w przełożeniu na wagę - 100 g], marchewka [1 średnia - lub w przełożeniu na wagę - 70 g], cebula [1 mała - lub w przełożeniu na wagę - 40 g], olej lniany [2 łyżki - lub w przełożeniu na wagę - 7,77 g], burak czerwony [100 g], orzechy włoskie [4 sztuki - lub w przełożeniu na wagę - 11,5 g].


Porcja IV (13:00)

Mleko tłuste (3%) [1 szklanka - lub w przełożeniu na ml - 250 ml], jajko (surowe!; całe białko z jaja i 0,5÷0,7 żółtka, można - choć nie uwzględniłem, choć ma to większą rację - spożyć dokładnie pół żółtka i pół białka, a tę drugą połowę następnego dnia, trzymać w lodówce - 1 jajko na dwa dni), śliwki [2 sztuki - lub w przełożeniu na wagę - 11 g], jabłka [2 średnie sztuki - lub w przełożeniu na wagę - 345 g], cynamon, łyżka Nutelli (lub ćwierć prawdziwego kakao z 2 łyżeczkami cukru, i 2 łyżeczkami miodu prawdziwego).


Porcja VIII (15:00)

Groch [100 g lub inaczej 1/2 szklanki; po ugotowaniu jest go to 245 g], kwaszona kapust [50 g], cebula [5 g], 2 łyżki tłuszczu (np. masła lub oleju, a nawet jedną z nich można zastąpić - dla smaku - majonezem), mleko [80 ml], szczypior [2 pędy ok. 20 centymetrów - lub w przełożeniu na wagę - 5 g].


Porcja III (Popołudnik, 17:00))

Sok pomarańczowy [150 ml], musli (bez cukru) [trochę mnij niż pół szklanki - lub w przełożeniu na wagę -25 g], miód [1 łyżka - lub w przełożeniu na wagę - 12 g], 2 morele suszone, maślanki (np. jagodowej) [50 ml] i kromka chleba pełno ziarnistego [50 g], i migdał [1 sztuka].


Porcja VII (19:00)

Kasza gryczana [40 g] (lub ziemniaki [90 g]), marchewka [80 g], cebula [1 mała - lub w przeliczeniu na wagę - 25 g], kiełki pszenicy (ze 30 sztuk), soczewica [30 g (545 sztuk ziaren); po ugotowaniu jest jej 123 g], kromka razowego chleba [45 g].


Porcja II (Anty-anty, 21:00))

Cebula [30 g], czosnek [3 duże ząbki - lub w przeliczeniu na wagę - 10 g], szczypiorek [2 pędy ok. 20 centymetrów - lub w przełożeniu na wagę - 5 g], olej rzepakowy [3,88 g / łyżka], olej lniany [3,88 g / łyżka], oliwa z oliwek [3,88 g / łyżka], soja [20 g (105 sztuk ziaren); po ugotowaniu jest jej 75÷80 g].


Nasennik

Chleb razowy (nie świeży / czerstwy) [1 kromka / 45 g] z miodem [2 łyżeczki / 24 g] i napój na mleku z drożdżami (zalecane piwowarskie; zwykłe do pieczenia nie (trzeba wiedzieć, jak przygotować, bo można się zatruć); z tymi drożdżami rozchodzi się o witaminy B kompleks).


Herbata z dzikiej róży. Płyny (lub tylko do przełknięcia (100÷200 ml) nie z posiłkami, a już na pewno "zwykła" herbata, a kawa kategorycznie nie z posiłkami. 6-8 szklanek wody na dzień. Ćwiczenia.

Wodę spożywaną - na co dzień - gotować w garnku emaliowanym. Przegotować. Proces wrzenia niech potrwa ze 3 minuty; gdy zacznie wrzeć zdjąć pokrywkę, a to po to, by wyparował chlor. Wystudzić do temperatury pokojowej, bez przekrycia (po to, aby kamień zebrał się na dnie, i by chlor wyparował). Można łatwo zauważyć, że woda jest lekko zabrudzona na powierzchni, dlatego Ja używam rurki plastykowej owiniętej drutem, wygiętej w ten sposób, że woda się zleje, a jej dolna warstwa pozostanie; rurka skutkuje także, tym, że powierzchniowe zanieczyszczenia zostaną przelane do butelki w minimalnym stopniu, lecz lepiej powierzchnię wody wylać. Najprościej jest zanurzać po kontem szklankę, i po woli zbierać pływające zanieczyszczenia. Zarówno zawiesiny z kamienia, jak i plam powierzchniowych nie widać, gdy woda nie stygnie przez noc, a kamień osadzający się z czasem w czajniku, nie jest całym, który zawarty jest w wodzie, po cało nocnym stygnięciu, osadzi się w formie zawiesiny na dnie.

Dobre Książki: E. Somer "Wpływ jedzenia na nastrój", V. Edgson, I. Marber "Leczenie przez żywienie", P. Sippel "Cholesterol (Co jeść bez ryzyka)", K. Oberbeil "Witaminy", A. Leeds, J. B. Miller, K. Foster-Powell, S. Colagiuri "Nie musisz liczyć kalorii", I. Gumowska "Czy wiesz, co jesz?"

Poszukaj w Google  •  Data Modyfikacji:  •  Data Utworzenia: Luty 2. 2012 r.

img

Nota Prawna

Korzystanie ze strony

Korzystając ze stron www, z jej pliku, z całej tej strony lub jej fragmentu, zgadzasz się na poniższe warunki:

- Treści mogą być wykorzystywane wyłącznie na własne potrzeby.
- Treści strony, jak i właściwego pliku strony nie można nigdzie publikować, lecz plik umieszczony pod przyciskiem "Download PDF", tego w postaci PDF, możesz umieścić (opublikować) na własnej stronie www.
- Treści strony nie można przekazywać osobom trzecim na płytach CD, dyskietkach lub innych nośnikach archiwizacyjnych. Treść strony można rozsyłać za pomocą poczty elektronicznej, lecz nie do większej liczby osób niż jedna na raz. Postanowienie owe nie dotyczy przekazywania linków do strony głównej lub jej podstron.
- Strony nie można rozprowadzać w jakiejkolwiek sposób lub postaci. Nie dotyczy to pliku, który zawiera treść strony w formacie PDF. Plik jest dostępny po kliknięciu na przycisk "Download PDF".
- Całkowicie zabronione jest umieszczanie treści strony na innej stronie internetowej, chyba że nie mam możliwości nie udzielenia takich praw, co będzie umieszczone na każdej ze stron, dostępnych w domenie rafallepik.com. Zastrzeżenie to nie dotyczy tak zwanego prawa: „do cytatu” lub notatki, o czym traktuje ustawa o prawach autorskich i pokrewnych. (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r.; Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 8.)
- Nie wolno modyfikować treści pobranych plików PDF.
- Każdy plik PDF, podczas przesyłania do osób trzecich, musi być zawarty w oryginalnym archiwum, w którym umieszczony jest plik copyright.txt, tak, aby mogły go także przeczytać osoby zainteresowane. Adnotację tę, stosuje się tylko w wypadku potencjalnej lub rzeczywistej chęci umieszczenie pliku PDF na innej stronie www i/lub w sieci Internet, w jakiejkolwiek jej części.
- Każdy pliki PDF zawiera, w tytule pliku, link do tej strony i ma on pozostać w niezmienionej formie.
- Do każdego, dostępnego na stronie internetowej o doemnie rafallepik.com, i na wszystkich subdoemnach, pliku z podpisem Rafał Łepik, stosuje się najczęściej licencję Creative Common, i zarabianie się wszelkich zmian w tym miejscu. Zmiana praw jest możliwa, po uzgodnieniu stron, za zgodą osób wymienionych w pliku lub innej/innych wymienionych w pliku.
- Wszelkie inne i niewymienione postanowienia regulują ustawy: USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 8.) i "Kodeks cywilny".
- Jako, że otrzymałeś je za darmo, nie można ich sprzedawać lub czerpać z nich jakiegokolwiek zysku, w jakiejkolwiek postaci. Można tylko użytkować na własne potrzeby lub rozdawać za darmo, ale tylko w postaci pliku PDF. Wydruk pliku PDF, zawierający tę stronę, koniecznie ma być kompletny, i jednocześnie nie naruszać powyższych postanowień.

Inne Postanowienia

Autor strony zaznacza, że zawartość plików była przeanalizowane za pomocą aktualnego programu antywirusowego Microsoft Security Essentials, a to w celu wyeliminowania zagrożenia złośliwym oprogramowaniem, lecz nie udziela gwarancji, co do całkowitego pozbycia się szkodliwego działania dołączonych treści do pliku PDF.

Jako że otrzymałeś możliwość pobrania plików za darmo, nie będziesz mógł rościć sobie jakichkolwiek praw, co do jakiekolwiek rękojmi wynikającej z ich użytkowania.

Nie gwarantuję, że pliki nie zawierają błędów.

Autor: Download.jestemrafal.com nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, bezpośrednie, pośrednie, specjalne, przypadkowe lub wynikowe szkody lub inne straty wynikające z korzystania lub niemożności korzystania z pliku lub co do poprawności informacji w plikach pobranych z download.jestemrafal.com.

Download.jestemrafal.com zastrzega sobie praw do zmiany lub modyfikacji części lub całości powyższych plików bez konieczności specjalnego informowania osób, które pobrały już wcześniej pliki, jednakże po pobraniu - przez Ciebie – pliku PDF, obowiązują tylko postanowienia z dnia utworzenie pliku.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, prosimy o kontakt na rafal@jestemrafal.com.

Czytaj więcej | Wyszukaj w Google | Dziennik Ustaw | Pobierz Ustawę o prawach autorskich

Bibliografia / Spis Publikacji / Autorzy

SPIS TREŚCI

SPIS CZTERECH DIET
Ta część serwisu zawiera spis czterech podstawowych diet z podziałem na ilość kalorii, jaki i na cenę pokarmów z przeliczeniem na dzień.


- Dieta Starej Wsi
- Dieta za 150 zł na miesiąc
- Dieta 2000 kcal na dzień
- Dieta 1485 kcal za 4,60 zł


Dobrze Poznane Słowa

pix

Witryna pt. Znane Słowa, tłumaczenie myśli ludzi we wsparciu św. Biblią... Nazwa wskazuje, że zawarty jest tu zbiór ludzkich myśli... Myśli są ułożone w 100 kategoriach, a ongie są wyjaśnione za pomocą wskazówek, jak ich używać w życiu, i rozróżnione na trzy kategorie. Przejdź do strony

  
  

LOSOWE GESTY / GALERIA

     

W tym miejscu, znajdują się, losowo wybierane fotografie przedstawiające gesty, tzw. Mowa Ciała. Naciskając przycisk losuj, sprawisz, że mechanizm strony, wylosuje nowe propozycje. Klikając zaś na fotografie, wyświtlisz jej powiększenie wraz z opisem, które nastąpi, po przekierowaniu na stronę MojaOsobowosc.pl.

Kontakt

Tu, na wszelki wypadek, podałem dane służące do kontaktu ze mną (Jeśli chcesz, możesz zadzwonić lub napisać do mnie list.)

Telefon: +48.(500) 100-987,
Gadu-Gadu: 896918
Adres: Zamość
E-mail: rafal@rafallepik.com.

© Copyright MyWebSite. Designed by Blue Website Templates

© Copyright I have The Page. We modifed it.

More Free Web Templates at WTO. All premium Magento themes at magentothemesworld.com!